Reklama
Reklama

Dwóch złodziei zamkniętych w piwnicy, do której się włamali

W miniony wtorek policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy włamali się do piwnicy w bloku mieszkalnym. Złodzieje zostali przyłapani przez właścicieli i zamknięci w piwnicy.

Informacje o złapaniu dwóch złodziei w jednym z bloków na terenie Obornik dotarły do policjantów 31 października wieczorem -Podczas czynności policjanci ustalili, że tuż przed godziną 20:00 gdy pokrzywdzony zszedł do korytarza piwnicznego, zauważył zerwaną kłódkę od użytkowanej piwnicy. Mężczyzna sprawdził pomieszczenie stwierdzając brak kilku elektronarzędzi i walizki narzędziowej o łącznej wartości około 1500 zł. Mężczyzna niezwłocznie udał się do swojego mieszkania by poinformować o tym domowników, a w tym czasie złodzieje wrócili na miejsce by dokonać kradzieży znajdującego się tam jeszcze wózka inwalidzkiego. Wówczas zostali zauważeni przez pokrzywdzonych, którzy natychmiast zamknęli drzwi od piwnicy i zaalarmowali policję - relacjonuje Izabela Leśnik z miejscowej policji.

Sprawcami kradzieży okazali się 39 i 38-letni mieszkańcy Obornik. Mężczyźni w chwili włamania byli pijani. Część skradzionego mienia udało się odzyskać, a podejrzani za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro