Reklama

Wartostrada zalana, ale rowerzyści nią jeżdżą. "Niebezpieczna sytuacja"

fot. Artur
fot. Artur

Ze względu na wysoki poziom wody w Warcie, fragmenty Wartostrady zostały zalane. I choć wody jest na niej sporo, niektórzy rowerzyści i tak decydują się na pokonanie trasy.

- Na Wartostradzie niebezpieczna sytuacja. Ludzie wjeżdżają myśląc, że poziom wody nie jest za wysoki. Osobie na zdjęciu ledwo udało się przejechać. Powinni ją zamknąć. Nie wiadomo jak wygląda asfalt pod lustrem wody - w razie dziury o nieszczęście nietrudno - napisał do nas czytelnik Artur.

Poznańskie Inwestycje Miejskie przyznają, że już w pierwszych dniach zalania trasy, ustawiono przy niej znaki ostrzegawcze. - Informują, że woda w rzece ma wysoki poziom, a przez to trasa jest miejscami zalewana. Na znakach prosimy też o szczególną ostrożność - mówi Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Początkowo rozważano zamykanie fragmentów trasy w przypadku zalania, ale ostatecznie uznano, że takie rozwiązanie nie będzie właściwe. - Gdybyśmy postawili na trasie przeszkody, dochodziłoby do niebezpiecznych sytuacji, a dodatkowo służby nie mogły by nią przejechać. Np. elektryczny słupek nie wchodziłby tu w grę, ze względu właśnie na zalania - kończy Śledziejowski.

Apelujemy do rowerzystów o zachowanie rozsądku. Poruszanie się zalaną Wartostradą może być niebezpieczne - warto o tym pamiętać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro