Reklama
Reklama

Zalane posesje na Podolanach: wylał Wierzbak

Wierzbak w rejonie ul. Strzeszyńskiej | fot. Google Maps
Wierzbak w rejonie ul. Strzeszyńskiej | fot. Google Maps

Niewielki ciek wodny Wierzbak spowodował duże spustoszenie na ulicy Konatkowskiej na poznańskich Podolanach.

- Naprzeciwko szkoły przy ul. Strzeszyńskiej ogromna liczba zastępów straży pożarnej. Co najmniej 3 małe radiowozy, 3 duże oraz autokar pełen strażaków. Wyglądało jakby czegoś szukali - napisał do nas czytelnik Tomek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dyżurna poznańskich strażaków potwierdza, że od rana trwają działania na ulicy Konatkowskiej w tym rejonie. - Niewielki ciek wodny zalał posesje przy ulicy. Na miejscu wciąż mamy 10 zastępów strażaków, którzy zabezpieczają prywatne posesje przed kolejnym zalaniem. Kanał został już udrożniony i sytuacja zaczyna się stabilizować - mówi.

Strażacy nie tylko zabezpieczają posesje, ale też m.in. wypompowują wodę z zalanych piwnic.

  • Aktualizacja
    czwartek, 2.11.2017 r., godz. 20.22
    Aktualizacja
    czwartek, 2.11.2017 r., godz. 20.22
    Akcja strażaków trwa w tym miejscu od samego rana. Okazało się, że doszło do zalania trzech budynków jednorodzinnych, natomiast pięć kolejnych było zagrożonych. Strażacy przez cały dzień zajmują się w tym miejscu wypompowywaniem wody oraz zabezpieczaniem budynków między innymi workami z piaskiem. Sytuacja jest już opanowana. Na razie nie wiadomo, jak długo akcja może jeszcze potrwać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro