Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Jednak będzie ulica Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu? Wojewoda chce w nią przekształcić ul. 23 Lutego

KaT
czwartek, 2.11.2017 r.
godz. 12.50
KaT | czwartek, 2.11.2017 r., godz. 12.50
Jednak będzie ulica Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu? Wojewoda chce w nią przekształcić ul. 23 Lutego
fot. Google Maps

Jak podaje Gazeta Wyborcza, zmiana miałaby się odbyć w ramach dekomunizacji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć miejscy radni w ogóle nie rozważali zmiany nazwy ulicy 23 Lutego w ramach dekomunizacji, wojewoda wielkopolski chce to zrobić, bo jego zdaniem obecna nazwa przypomina o wejściu wojsk Armii Sowieckiej do Poznania w 1945 roku.

W oficjalnej korespondencji GW z rzecznikiem wojewody pojawia się informacja o chęci uhonorowania „własną” ulicą wybitnych poznaniaków. - Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jest otwarty na składane propozycje, które często odnoszą się do dorobku zasłużonych Wielkopolan. Jedną z propozycji jest osoba Stefana Stuligrosza, twórcy Chóru Chłopięco-Męskiego „Poznańskie Słowiki”. Drugą, postulat przywrócenia dawnej ulicy Pocztowej w Poznaniu - potwierdza Tomasz Stube z WUW w oficjalnym komunikacie. Zdaniem dziennikarzy jest to jednak „zasłona dymna”. Wojewoda ma się nosić z zamiarem zmienienia nazwy ulicy 23 Lutego na ulicę Lecha Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu prowadzono dyskusję na temat nadania imienia Lecha Kaczyńskiego fragmentowi ulicy Roosevelta przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zdaniem GW nie jest przypadkiem, że Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowało z walki o tę zmianę. Wojewoda miał bowiem zagwarantować politykom PiS nazwanie innej, ważnej ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego.