Reklama
Reklama

Śmierć z kosą przy drodze! Nietypowa akcja policji w Wielkopolsce

fot. policja
fot. policja

Nietypowy widok czekał dziś na kierowców jadących drogą krajową numer 15 z Krotoszyna do Koźmina Wielkopolskiego. Przy drodze pojawiła się śmierć z kosą oraz transparent z napisem "Nie śpiesz się! I tak będziesz pierwszy na swoim pogrzebie".

W taki nietypowy sposób policjanci z Krotoszyna postanowili zwrócić uwagę na problem kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i podejmujących ryzykowne zachowania na drodze -Jak każde przedsięwzięcie ma swoich zwolenników i przeciwników. Organizatorzy akcji są pewni, że mimo pokazania tak drastycznych obrazów, cel zostanie osiągnięty i wielu kierowców podejmie refleksję nad tym, aby zdjąć nogę z gazu i w bezpieczny sposób poruszać się po drogach. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych -niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym. Pamiętaj, lepiej na miejsce dojechać pięć minut później, niż swoją "drogę" zakończyć kilkadziesiąt lat za wcześnie - wyjaśnia Piotr Szczepaniak z miejscowej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro