Reklama
Reklama

ZDM potwierdza: koniec pobierania opłat za brak biletu parkingowego poza wyznaczonym miejscem w SPP

fot. Straż miejska / archiwum

Zaparkowałeś w Strefie Płatnego Parkowania w bramie, skwerze, czy na chodniku? Już nie zapłacisz za parkowanie, ale możesz dostać mandat.

9 października Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że pobieranie opłat za parkowanie poza wyznaczonymi miejscami w Strefie Płatnego Parkowania jest bezzasadne. Do tej pory poznański ZDM czekał na opublikowanie uchwały wraz z uzasadnieniem. Dziś urzędnicy poinformowali, że po uchwale NSA zaprzestano pobierania opłat w Poznaniu. - Od 10 października ZDM odstąpił również od dochodzenia niezapłaconych należności z tego tytułu. W sprawie wniosków o zwroty opłaconych wezwań za parkowanie w miejscu niewyznaczonym informujemy, że każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie - informuje ZDM.

Drogowcy przypominają, że decyzja NSA nie oznacza, iż parkowanie w bramie czy na chodniku jest legalne. Kierowcy może za to grozić mandat karny w wysokości do 300 złotych, który wystawić może policjant lub strażnik miejski. - Wszelkie nieprawidłowości związane z parkowaniem pojazdów i bezspornym łamaniem przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym są zgłaszane przez kontrolerów Strefy Płatnego Parkowani do odpowiednich służb - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro