Reklama
Reklama

Poznań Główny: Inwestycje dla Poznania chcą i tunelu, i kładki

Wizualizacja pokazywana przez TriGranit

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania włącza się w dyskusję na temat układu komunikacyjnego przy dworcu kolejowym Poznań Główny.

Według stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, konieczne jest powstanie kładki i przedłużenie tunelu. Nie powinno się wybierać między tymi propozycjami. - Tunel już dziś jest niewygodny z powodu zatłoczenia. W zestawieniu z małą szerokością przejścia ten ciąg komunikacyjny jest niewydolny. Po przedłużeniu tunelu do CH Avenida, zostaną do niego zaproszeni kolejni pasażerowie, którzy spowodują dalszy spadek komfortu użytkowania. Dlatego też ważne jest, aby na stacji Poznań Główny powstał ciąg alternatywny, jakim jest planowana kładka piesza na poziomie +1 - tłumaczą IdP.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Kładka piesza połączy wszystko to, co znajduje się na poziomie +1, a zatem: parking, nowy dworzec tzw. chlebak, a także będzie najwygodniejszym ciągiem pieszym łączącym przystanek tramwajowy Poznań Główny oraz nowe przejście dla pieszych w kierunku centrum miasta z całą zachodnią częścią stacji. Kładka powinna również bezpośrednio łączyć się z budynkiem starego dworca oraz mieć wylot w kierunku ulicy Głogowskiej - dodają.

Jak powinna wyglądać kładka? - Przede wszystkim powinna być całkowicie zamkniętym obiektem, o odpowiedniej szerokości (min. 10 m), wykończonej najwyższej jakości materiałami. Dobrym przykładem standardu dla poznańskiej kładki może być łącznik stacji kolejowej Kraków Balice z budynkiem terminala.

Miasto na początku października wystosowało zapytanie do PKP w sprawie kładki prowadzącej z Poznania Głównego na perony 4-6. Choć miała powstać już kilka lat temu, do dziś jej nie ma. Kolejarze odpowiedzieli, że obecnie budowa kładki byłaby bezzasadna, ponieważ na przebudowę czeka stary dworzec. Zaznaczono też, że jest tunel, który dodatkowo ma zostać przedłużony pod galerią handlową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro