Reklama
Reklama

W sobotę przewodnicy zapraszają na spacer po Grunwaldzie

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. W najbliższą sobotę odbędzie się spacer po Grunwaldzie.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Grunwaldzie -Grunwald to stosunkowo nowa część Poznania, nieco młodsza od otaczających ją Jeżyc i Łazarza, której granice są trudne do wyznaczenia. Wielu poznaniaków wciąż utożsamia ją z funkcjonującą do lat 90-tych rozległą dzielnicą administracyjną Grunwald, która rozciągała się aż po granice miasta i obejmowała w sumie kilkanaście mniejszych dzielnic. Stąd Grunwald należy wyczuć intuicyjnie. A intuicja, tym którzy na Grunwaldzie pojawiają się choćby sporadycznie, niewątpliwie podpowiada, że jest to tzw. "dobry adres" - zachęcają przewodnicy.

W sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 15. Przewodnik będzie czekał na spacerowiczów przy pomniku Tadeusz Kościuszki u zbiegu Bukowskiej i Grunwaldzkiej. Udział w wycieczce jest bezpłatny, a po zakończeniu można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro