Reklama
Reklama

Jest przetarg na przebudowę przystanków "Most Teatralny"

fot. czytelnik

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na przebudowę przystanków "Most Teatralny" na trasie PST.

- Zaprojektowano dwa perony po 45 metrów każdy. Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażono w dwie wiaty przystankowe, w kierunku Dworca Zachodniego - w jedną. Przejścia dla pieszych sterowane będą sygnalizacją świetlną, a w obrębie infrastruktury komunikacyjnej zlokalizowano elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych. Perony od siebie oraz od przylegającego terenu zostaną oddzielone balustradami. Dojście do przystanku z poziomu ulicy Roosevelta realizowane będzie za pomocą dwubiegowych schodów oraz windy zlokalizowanej w części południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano chodnik - czytamy w dokumentacji przetargowej. Teren przystanków ma być oświetlony i objęty monitoringiem. Mają się tu także pojawić tablice informacji pasażerskiej.

Wykonawca prac będzie mieć 210 dni od momentu podpisania umowy na ukończenie inwestycji. Oferty można składać do 10 listopada.

Przypomnijmy, że pasażerowie mogą korzystać z przedłużonej trasy PST od września 2013 roku. Aby ułatwić im życie w trakcie przebudowy ronda Kaponiera, utworzono tymczasowy przystanek Most Teatralny. Okazało się jednak, że przystanek pełni bardzo ważną funkcję i wielu pasażerów z niego korzysta. Miasto zdecydowało więc, że przystanek pozostanie na trasie na zawsze, ale trzeba go przebudować, by spełniał standardy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro