Reklama
Reklama

Imieniny ulicy Święty Marcin już za dwa tygodnie. Wystąpi m.in. Raz Dwa Trzy

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

W sobotę, 11 listopada, w Poznaniu odbędą się tradycyjne imieniny ulicy Święty Marcin. Ze względu na przebudowę trasy, korowód przejdzie innym fragmentem ulicy.

Już we wrześniu pisaliśmy, że pomimo przebudowy ulicy, imieninowa impreza się odbędzie. - Ze względu na przebudowę ulicy, pierwszy raz korowód przejdzie od Kaponiery do Zamku. Zmieni się też lokalizacja kiermaszu, na którym można kupić świętomarcińskie rogale. Tym razem kiermasz pojawi się na al. Niepodległości między Święty Marcinem i ul. Fredry - mówiła nam Martyna Łokuciejewska, rzeczniczka Zamku, który organizuje wydarzenie.

Dziś znamy więcej szczegółów. Wiadomo, że w kiermaszu rogali udział weźmie blisko 100 wystawców. Wypieki kupimy tu od 11.00 aż do 21.00. Korowód zaplanowano na 13.30. W paradzie zobaczymy około 300 uczestników. Nie zabraknie oczywiście Świętego Marcina i rzymskich legionistów.

O 14.00 na scenie przed Zamkiem Święty Marcin otrzyma klucze do miasta z rąk prezydenta Poznania. O 14.15 wystąpi zespół Dikanda, o 18.00 Orkiestra Prowincjonalna, a o 19.30 gwiazda imienin - zespół Raz Dwa Trzy. Finałem obchodów będzie pokaz sztucznych ogni przed Centrum Kultury Zamek. Zaplanowano go na 21.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro