Reklama
Reklama

Poznań: większa Strefa Płatnego Parkowania i wyższe opłaty?

Dziennie po ulicach naszego miasta porusza się około 100 tysięcy samochodów. W centrum wielu kierowców ma problem z parkowaniem. Czy to się zmieni?

Poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania coraz bliżej. - Trwają pierwsze prace projektowe. Musimy stworzyć projekt organizacji ruchu dla Wildy i Łazarza. Są na to plany na przyszły rok - mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Wiele wskazuje na to, że poszerzenie strefy nie będzie jedyną "nowością". Ministerstwo Rozwoju chce podwyższyć opłaty za parkowanie w SPP w dużych polskich miastach. Zgodnie z założeniami opłata za drugą godzinę parkowania wynosiłaby nawet 9 złotych. Zdania kierowców są podzielone. Jedni wskazują, że zapewniłoby to większą rotację na parkingach, a inni mówią o zdecydowanie za wysokich kosztach.

Dodatkowe pieniądze uzyskane przez miasto z opłat za parkowanie miałyby w przynajmniej 65% trafiać na transport publiczny i drogi. Miasto mówi otwarcie, że dałoby to nowe możliwości np. związane z budową parkingów kubaturowych w Poznaniu. Pierwszy parking Park & Ride właśnie powstaje na Piątkowie, w rejonie pętli na os. Sobieskiego. - Zakładamy możliwość rezerwowania sobie miejsca na tym parkingu za pomocą aplikacji czy strony internetowej. W momencie gdy ten parking zafunkcjonuje i te rozwiązania będą mogły być testowane, zobaczymy jak się to sprawdza - mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni UMP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro