Reklama
Reklama

Poznań: większa Strefa Płatnego Parkowania i wyższe opłaty?

Dziennie po ulicach naszego miasta porusza się około 100 tysięcy samochodów. W centrum wielu kierowców ma problem z parkowaniem. Czy to się zmieni?

Poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania coraz bliżej. - Trwają pierwsze prace projektowe. Musimy stworzyć projekt organizacji ruchu dla Wildy i Łazarza. Są na to plany na przyszły rok - mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Wiele wskazuje na to, że poszerzenie strefy nie będzie jedyną "nowością". Ministerstwo Rozwoju chce podwyższyć opłaty za parkowanie w SPP w dużych polskich miastach. Zgodnie z założeniami opłata za drugą godzinę parkowania wynosiłaby nawet 9 złotych. Zdania kierowców są podzielone. Jedni wskazują, że zapewniłoby to większą rotację na parkingach, a inni mówią o zdecydowanie za wysokich kosztach.

Dodatkowe pieniądze uzyskane przez miasto z opłat za parkowanie miałyby w przynajmniej 65% trafiać na transport publiczny i drogi. Miasto mówi otwarcie, że dałoby to nowe możliwości np. związane z budową parkingów kubaturowych w Poznaniu. Pierwszy parking Park & Ride właśnie powstaje na Piątkowie, w rejonie pętli na os. Sobieskiego. - Zakładamy możliwość rezerwowania sobie miejsca na tym parkingu za pomocą aplikacji czy strony internetowej. W momencie gdy ten parking zafunkcjonuje i te rozwiązania będą mogły być testowane, zobaczymy jak się to sprawdza - mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro