Reklama
Reklama

Pod Czerwonakiem pojawiły się wilki?

fot. Robert
fot. Robert

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie z trasy Kicin - Kliny, na którym widać zwierzęta przypominające wilki.

- Mieszkańcy informują mnie, że widują zwierzęta przypominające wilki na terenie naszego leśnictwa, ale ja osobiście ich nie widziałem i dlatego nie mogę tego potwierdzić. Być może są to tylko psy podobne do wilków - mówi Łukasz Styszyński, leśniczy Leśnictwa Annowo.

Zdjęcie pokazaliśmy pracownikom poznańskiego ZOO. - Po tym zdjęciu żaden zoolog nie może jednoznacznie ocenić, czy to wilk - usłyszeliśmy.

Pod koniec września pisaliśmy, że wilki są widywane na terenie Nadleśnictwa Oborniki oraz Nadleśnictwa Łopuchówko (Leśnictwo Annowo podlega temu nadleśnictwu). - W rejonie Puszczy Noteckiej żyje prawdopodobnie około 20 - 25 wilków, które mogą tworzyć 4 watahy. Nie mamy jednak twardych dowodów na to, że jest ich właśnie tyle - mówił nam Jarosław Bator z Nadleśnictwa Oborniki.

Nawet jeśli pod Czerwonakiem rzeczywiście pojawiają się wilki, nie są one groźne dla człowieka. - Agresja wobec ludzi ze strony wilków nie miała miejsca w naszym kraju. W przypadku spotkania z takim zwierzęciem powinniśmy je po prostu zignorować, na pewno go nie zaczepiać - zapewniał Bator.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro