Emocji jeździeckich ciąg dalszy

Za nami pierwszy dzień zmagań w zawodach ZOO HPP na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Największym wydarzeniem był konkurs zaliczany do rankingu PKO BP BCC.

Do rozgrywki najważniejszego konkursu zakwalifikowały się cztery pary. W niej jako jedyny bezbłędnie parkur pokonał Gabriel Głusek i to on został oczywiście zwycięzcą. Zdobył 25 punktów, ale mimo nieobecności dotychczasowego lidera Witolda Bieńka, nie objął prowadzenia w rankingu. Drugie miejsce zajął Jacek Kuśnierczak, który został nowym liderem HPP PKO BP BCC. Trzecie miejsce zajęła nowa uczestniczka tych rozgrywek Thea Dougan.

Podczas konkursu dużej rundy odnotowano, niestety,stosunkowo mało bezbłędnych przejazdów. Z 80 startujących par bez zrzutek do mety dojechałozaledwie osiem. Był to tzw. konkurs zwykły i wygrał go specjalista od wykonywania ryzykownych najazdów Jacek Zagor na Polydorze. Z jedną zrzutką przejechało 18 par, stąd jak do tej pory do wtorkowego Grand Prix zaliczanego do The Barclays Capital Cup (HPP seniorów) zakwalifikowało się tylko 26 koni. Przed zawodnikami czeka w dużej rundzie konkurs dwufazowy, stąd o uzyskanie kwalifikacji będzie trochę łatwiej. We wtorek 4 grudnia o godzinie 17.30 w najważniejszym konkursie tych zawodów zobaczymy około 40, może 50 par. Warto podkreślić, że ten sam zawodnik, Jacek Zagor, tryumfował w rekordowo obsadzonym (187 przejazdów) i trwającym blisko 6 godzin konkursie małej rundy. W konkursie juniorów najszybsza z 11 bezbłędnych par była Paulina Wielgórska, startująca naEremicie.

Przed nami jeszcze dziś konkursy:

Ok. godziny 15.00 - klasa C (R, Juniorów) - dwufazowy

Ok. godziny 18.00 - klasa CC1 (DR) - dwufazowy

Najważniejszy konkurs zawodów Grand Prix odbędzie się we wtorek o godzinie 17.30.