Reklama
Reklama

Po ataku w Stalowej Woli: policyjne patrole w poznańskich centrach handlowych

Po ataku nożownika w Stalowej Woli | fot. PAP/Darek Delmanowicz
Po ataku nożownika w Stalowej Woli | fot. PAP/Darek Delmanowicz

Od soboty w poznańskich centrach handlowych i w ich pobliżu pojawiają się policjanci.

Choć obiekty takie jak galerie handlowe posiadają własną ochronę, od soboty w całej Polsce w budynkach tego typu oraz w okolicy można zobaczyć policjantów. W naszym mieście także polecono funkcjonariuszom zwracanie większej uwagi w trakcie patroli na okolice centrów handlowych.

- Ma to związek z wydarzeniami w Stalowej Woli, jednak u nas w tej chwili nie ma realnego zagrożenia - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Są to działania czysto prewencyjne. Chodzi nam m.in. o sprawdzenie procedur na wypadek zdarzenia o podobnym charakterze. To dla nas także możliwość zapoznania się ze specyfiką obiektów handlowych oraz sposobem działania ich służb ochronnych - dodaje.

Przypomnijmy, że w piątek w godzinach popołudniowych w centrum handlowym na terenie Stalowej Woli 27-latek zaatakował nożem klientów. Jedną osobę zabił, dziewięć ranił. Dwie z nich są w stanie krytycznym. Mężczyzna został obezwładniony przez klientów obiektu. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Postawiono mu zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego. Mężczyzna był trzeźwy, twierdził, że nie był pod wpływem dopalaczy czy narkotyków (badania trwają). Leczył się wcześniej psychiatrycznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro