Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -1

Pożar w bloku na os. Łokietka. Część mieszkańców ewakuowana

j
niedziela, 22.10.2017 r.
godz. 09.28
j | niedziela, 22.10.2017 r., godz. 09.28
Pożar w bloku na os. Łokietka. Część mieszkańców ewakuowana
fot. Krzysztof Rybus

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 22. Na osiedlu Władysława Łokietka w Poznaniu pożar wybuchł na parterze klatki schodowej. Na czas trwania akcji służb część mieszkańców została ewakuowana. Znaleźli schronienie w podstawionym autobusie MPK.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1008 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O interwencji służb na os. Władysława Łokietka poinformował nas czytelnik. Najprawdopodobniej gazowa awaria w Poznaniu – pisze. Wielka akcja na osiedlu Władysława Łokietka 6 – dodaje.

Strażacy potwierdzają swoją interwencję w tym miejscu. Zgłoszenie odebraliśmy o godzinie 21:40. Na osiedlu Władysława Łokietka w Poznaniu doszło do pożaru skrzynki energetycznej na klatce schodowej w bloku. Na miejsce zadysponowanych zostało naszych pięć zastępów. Wezwane zostało też pogotowie gazowe i energetyczne. W bloku odłączony został dopływ gazu i prądu. Poprosiliśmy też MPK o podstawienie autobusu dla ewakuowanych mieszkańców – okazało się, że w niektórych mieszkaniach przekroczone zostało stężenie tlenku węgla. Po przewietrzeniu lokali mieszkańcy mogli wrócić do domów – relacjonuje dyżurny poznańskich strażaków.

Akcja zakończyła się po godzinie 23.