Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Ryszard Petru w Poznaniu „nie dajmy się nabrać - Duda jest takim samym talibem jak Kaczyński”

j
sobota, 21.10.2017 r.
godz. 16.45
j | sobota, 21.10.2017 r., godz. 16.45
Ryszard Petru w Poznaniu „nie dajmy się nabrać - Duda jest takim samym talibem jak Kaczyński”

W sobotę odbyła się konwencja regionalna Nowoczesnej z udziałem przewodniczącego Ryszarda Petru. Podczas spotkania wybrana została szefowa Nowoczesnej w Wielkopolsce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W sobotę od samego rana trwała w Poznaniu konwencja regionalna Nowoczesnej. Do stolicy Wielkopolski przyjechał przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Nabieramy się na niby spór w PiS-ie – to na tym żyje, to jest powód, dla którego dostaje też wyższe sondaże. Oni nie rozwiązują problemów fundamentalnych dla Polski – na przykład problemu rezydentów – komentował Ryszard Petru. Dotychczas Kaczyński był postrzegany jako talib, który chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, bo tak jest. A te dwa veta Dudy spowodowały takie wrażenie, że jest bezpiecznie. W tym sensie ten niby spór w PiS-ie był dla nich korzystny, ale w długim okresie nie dajmy się nabrać Duda jest takim samym talibem jak Kaczyński – dodał.

Przewodniczący Nowoczesnej podczas konwencji wrócił też między innymi do tematu wspólnych list wyborczych w wyborach samorządowych, które odbędą się w przeszłym roku. Lider Nowoczesnej nie chciał na razie zdradzać szczegółów – między innymi nazwisk. Jak mówił rozmowy trwają. Prawdopodobnie polska racja stanu będzie zachęcała wszystkie partie opozycyjne żeby szukać tego, co łączy a nie tego, co dzieli – mówił Petru. Uważam, że taka wspólna lista szeroko rozumianej opozycji byłaby olbrzymią wartością i dawałaby pewność zatrzymania PiS-u – dodaje.

Ryszard Petru mówił też o likwidacji urzędu wojewody i przekazaniu kompetencji marszałkom. My jako Nowoczesna uważamy, że urząd wojewody jest niepotrzebny. A przykład jest jak wojewodowie zarządzali kryzysem w trakcie nawałnic najlepiej to pokazuje – mówi Ryszard Petru.

Na konwencji wybrane zostały też nowe władze regionu. Nową szefową wielkopolskich struktur Nowoczesnej została Katarzyna Kierzek-Koperska. Dotąd pełniła funkcję sekretarza.

Reklama