Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -1

Amerykańscy kongresmeni i żołnierze odwiedzili Fort VII

j
sobota, 21.10.2017 r.
godz. 14.38
j | sobota, 21.10.2017 r., godz. 14.38
Amerykańscy kongresmeni i  żołnierze odwiedzili Fort VII

W sobotę w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII pojawili się amerykańcy kongresmeni w towarzystwie żołnierzy stacjonujących w Powidzu oraz polskich oficerów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1008 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Celem wizyty jest poznanie historii Fortu VII jako ważnego miejsca na mapie historycznej Wielkopolski. Podobną wizytę wysokiej rangi przedstawicieli USA mieliśmy w sierpniu, kiedy gościliśmy senator Elizabeth Warren oraz ambasadora Paula W. Jonesa – poinformowała Anna Sochacka z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Podczas krótkiej trwającej 30 minut wizyty goście mieli okazję zwiedzić najważniejsze miejsca fortu oraz wysłuchać na ich temat krótkich historii. Ma to zachęcić do odwiedzania takich miejsc w przyszłości oraz poznawania historii Polski. To bardzo dobrze świadczy o Amerykanach, o przedstawicielach Europy Zachodniej, że wchodząc z Polską w taka większą relację sojuszniczą, przebywając tutaj chcą dobrze zrozumieć logikę naszej historii. Fort VII świetnie się do tego nadaje – mówi Tomasz Łęcki, dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.