Reklama
Reklama

Radna PiS wśród oburzonych wystawą ludzkich ciał. Będzie protest?

Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych jest "zaniepokojony" wystawą Body Worlds Vital, która ma się odbyć w Poznaniu.

Pod oświadczeniem wystosowanym przez Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych podpisuje się m.in. radna PiS Ewa Jemielity. - Artysta wynalazca techniki plastynacji, czyli procesu pozwalającego zatrzymać proces rozkładu ciała, używa do swych prac prawdziwych ciał umarłych, które za życia oddały swoje doczesne szczątki do tych pseudo artystycznych eksperymentów - czytamy w oświadczeniu. - W ten sposób wypreparowane prawdziwe ludzkie ciała pokazywane są na wystawie jako obiekty sztuki. Cały ten proceder oburza nas i narusza nasze uczucia religijne, gdyż w religii chrześcijańskiej obowiązkiem jest pogrzebanie ciała umarłego, a nie jego bezczeszczenie. Dodatkowo oburza nas fakt, iż wystawa będzie prezentowana w czasie kiedy wszyscy katolicy przeżywać będą bardzo ważne w naszej kulturze Święto 1 listopada - Wszystkich Świętych i wspominać swoich najbliższych zmarłych. Traktowanie ciał umarłych jako preparatów w celach komercyjnych i wystawienniczych jest obrazoburcze, niesmaczne i obce naszym wartościom oraz kulturze chrześcijańskiej - dodaje Kongres.

Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych nie ukrywa, że rozważa protest bojkotujący wystawę. Szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

TUTAJ
piszemy o oburzeniu jednej z naszych czytelniczek po zobaczeniu plakatów reklamujących wystawę. Body Worlds Vital doktora Gunthera von Hagens będzie można zobaczyć w Galerii Pestka od 24 października do 21 stycznia. Bilety kosztują od 30 do 60 złotych za osobę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro