Stara Rzeźnia na sprzedaż: przygotowali koncepcję zagospodarowania, ale nie spodobała się właścicielowi
Powód? Zbyt mała przestrzeń biurowa i mieszkalna do sprzedania.
O sprawie pisze Głos Wielkopolski. Przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu Starej Rzeźni zlecono utytułowanej pracowni architektonicznej CDF Architekci. Niezadowolenie właściciela oznacza, że prawdopodobnie oczekuje on wysokiej zabudowy w tym miejscu np. z wieloma mieszkaniami albo chce, by budynki zostały wybudowane "gęściej". Dla użytkowników to mało przestrzeni między obiektami.
Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Głosem Wielkopolskim zapewnia, że miasto nie zgodzi się na byle jaką zabudowę w tym miejscu. Zaznacza, że najważniejsza będzie jakość zagospodarowania obiektu. Zarówno Miejska Konserwator Zabytków, jak i Architekt Miasta chwalą koncepcję CDF Architekci, która zakłada budynki o maksymalnej wysokości 5 kondygnacji, dwa duże place, zachowanie części historycznych budynków czy odtworzenie pierzei ulicy Grochowe Łąki. Właściciele obiektu nie komentują sprawy.
Przypomnijmy, że kompleks powstał w 1900 roku. Przez lata funkcjonowała tu rzeźnia, która na początku swojej działalności należała do najnowocześniejszych w Europie. Czasy świetności ma dawno za sobą, a obecnie na terenie Starej Rzeźni odbywają się przede wszystkim wydarzenia kulturalne oraz pchli targ. Po zawirowaniach związanych z uregulowaniem kwestii własnościowych, właścicielem obiektu został mBank. Obiekty wystawiono na sprzedaż. Wiadomo, że trzy podmioty interesują się rzeźnią. To Uniwersytet SWPS, Echo Investment oraz Vastint. Podpisano już z nimi listy intencyjne, ale jeszcze w tym roku ma zostać wybrany tylko jeden z nich, z którym kontynuowane będą rozmowy o transakcji. Do sprzedaży miałoby dojść w przyszłym roku.