Reklama

Poznań Plaza z betonowymi zaporami przy wejściu: ochrona przed potencjalnym atakiem

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Przy wejściu do centrum handlowego Poznań Plaza pojawiły się betonowe zapory. Nasz czytelnik zasugerował, że może to mieć związek z zabezpieczeniem przed potencjalnymi atakami z udziałem samochodu i... nie mylił się.

- Poznań Plaza stawiając betonowe zapory przy wejściu od strony Lechickiej wie o czymś, czy lepiej dmuchać na zimne - dopytuje nasz czytelnik. Dyrekcja Poznań Plaza przyznaje, że chodzi o bezpieczeństwo. - Firma Klépierre zdecydowała się wprowadzić ochronne barierki przed swoimi centrami handlowymi w ramach standardów bezpieczeństwa. Podobne systemy montowane są w całej Europie w celu zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych - tłumaczy Wojciech Węgorzewski, dyrektor obiektu. - Zapewnienie bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom od dawna stanowi najwyższy priorytet dla firmy - dodaje.

Przypomnijmy, że we wrześniu pisaliśmy o zmianach planowanych na ulicy Półwiejskiej. Jeden z radnych PiS zauważył, że właśnie ta poznańska ulica jest najbardziej narażona na potencjalny atak terrorystyczny z udziałem samochodu. Władze Poznania zapewniły, że choć nie ma realnego zagrożenia atakiem terrorystycznym w mieście, na ulicy Półwiejskiej utworzone zostaną "bariery" z donic z zielenią. Dzięki temu rozpędzone auta nie będą mogły wjechać na deptak. Podobne zabezpieczenia mają się pojawić również w innych lokalizacjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro