Reklama

Możesz wybrać nazwy pociągów Kolei Wielkopolskich!

W środę rozpoczął się plebiscyt Kolei Wielkopolskich i Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Internauci mogą wybrać nazwy dla siedmiu pociągów przewoźnika. To przygotowania do obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Internauci mogą wskazać nazwy dla pociągów relacji: Poznań-Kutno, Poznań-Mogilno, Poznań-Gołańcz, Poznań-Zbąszynek, Poznań-Wolsztyn, Leszno-Zbąszynek oraz Leszno-Ostrów Wielkopolski. Dla każdego z pociągów przygotowano trzy propozycje nazw. - Są związane z trasą, na której jeździ pociąg i odnoszą się do wydarzeń, które w okresie Powstania Wielkopolskiego rozegrały się w jej okolicach - wyjaśnia Anna Parzyńska-Paschke z Urzędu Marszałkowskiego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Jakie nazwy zaproponowali specjaliści? To Bazar, Biedrusko, Cytadela, Danuta, Druh, Drzymała, Helena, Hufiec, Kopanica, Odwach, Powstaniec Wielkopolski, Poznańczyk, Ratusz, Rzepicha, Ułan, Skaut, Sokół, Strzelec, Wiarus, Wiatraki i Zdziechowa.

Aby zagłosować wystarczy wejść TUTAJ. Będzie to można zrobić również w pociągach - na specjalnych tabletach. Głosowanie potrwa do końca października. W listopadzie dowiemy się, na które propozycje zagłosowano najchętniej. Od 10 grudnia pociągi będą natomiast jeździć pod wybranymi nazwami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro