Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7

Możesz wybrać nazwy pociągów Kolei Wielkopolskich!

KaT
środa, 18.10.2017 r.
godz. 11.56
KaT | środa, 18.10.2017 r., godz. 11.56
Możesz wybrać nazwy pociągów Kolei Wielkopolskich!

W środę rozpoczął się plebiscyt Kolei Wielkopolskich i Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Internauci mogą wybrać nazwy dla siedmiu pociągów przewoźnika. To przygotowania do obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Internauci mogą wskazać nazwy dla pociągów relacji: Poznań-Kutno, Poznań-Mogilno, Poznań-Gołańcz, Poznań-Zbąszynek, Poznań-Wolsztyn, Leszno-Zbąszynek oraz Leszno-Ostrów Wielkopolski. Dla każdego z pociągów przygotowano trzy propozycje nazw. - Są związane z trasą, na której jeździ pociąg i odnoszą się do wydarzeń, które w okresie Powstania Wielkopolskiego rozegrały się w jej okolicach - wyjaśnia Anna Parzyńska-Paschke z Urzędu Marszałkowskiego.

Jakie nazwy zaproponowali specjaliści? To Bazar, Biedrusko, Cytadela, Danuta, Druh, Drzymała, Helena, Hufiec, Kopanica, Odwach, Powstaniec Wielkopolski, Poznańczyk, Ratusz, Rzepicha, Ułan, Skaut, Sokół, Strzelec, Wiarus, Wiatraki i Zdziechowa.

Aby zagłosować wystarczy wejść TUTAJ. Będzie to można zrobić również w pociągach - na specjalnych tabletach. Głosowanie potrwa do końca października. W listopadzie dowiemy się, na które propozycje zagłosowano najchętniej. Od 10 grudnia pociągi będą natomiast jeździć pod wybranymi nazwami.