Reklama
Reklama

Miasto przegrało w sądzie z klubami go-go

fot. Joshua Rindner / freeimages.com
fot. Joshua Rindner / freeimages.com

Koniec procesu miasto vs. kluby go-go działające na Starym Rynku. Zdaniem sądu miasto nie udowodniło, że kluby go-go negatywnie wpływają na wizerunek Poznania.

Proces rozpoczął się 30 sierpnia i... właśnie się zakończył. Sąd nie zgodził się z opinią miasta podkreślając, że dowodów na naruszanie dobrego imienia Poznania przez kluby go-go nie było. Jak podaje Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej, w środę sąd oddalił pozew i nakazał miastu pokrycie kosztów procesu. W uzasadnieniu stwierdzono m.in., że nie przedstawiono dowodów na natarczywe zaczepianie przechodniów przez pracownice klubów go-go, nie przedstawiono dowodów na używanie przemocy wobec klientów klubów, nie było wyroków skazujących w sprawie domniemanych oszustw w klubach. Dodatkowo sędzia stwierdziła, że miasto nie wykazało "odpowiedniej inicjatywy", co przełożyło się na brak dowodów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Z wyroku ucieszyli się reprezentanci pozwanych klubów. Podkreślali, że działalność ich klientów jest legalna i wyrok nie mógł być inny. Teraz miasto musi zwrócić pozwanym klubom, a było ich pięć, po ponad 11 tysięcy złotych kosztów procesowych.

Obecnie nie wiadomo czy miasto odwoła się od wyroku - może to zrobić, bo wyrok nie jest prawomocny. Urzędnicy zapowiadają, że stanowisko w tej sprawie wydadzą jeszcze w środę.

Miasto do tej pory zapewniało, że dysponuje dużą liczbą materiałów wskazujących na psucie wizerunku Poznania przez kluby go-go. Były to m.in. materiały od policji. Miasto oczekiwało nie tylko zaprzestania działalności przez kluby w rejonie Starego Rynku, ale też zaprzestania nagabywania klientów na płycie rynku. Domagało się również miliona złotych na cele charytatywne.

  • Aktualizacja
    środa, 18.10.2017 r., godz. 14.45
    Aktualizacja
    środa, 18.10.2017 r., godz. 14.45
    Władze miasta zapowiadają, że nie zrezygnują z walki. - W najbliższym czasie Miasto rozważy odwołanie od wyroku sądu po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Niezależnie od tego Miasto pracuje nad innymi rozwiązaniami prawnymi, które pomogą ograniczyć niekorzystne efekty działalności klubów go-go w przestrzeni Starego Miasta. Aktualnie finalizujemy prace nad uchwałą o Parku Kulturowym dla obszaru staromiejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro