Reklama
Reklama

Piątkowo: zamknęli skatepark ze względów bezpieczeństwa

fot. Jacek Tomaszewski
fot. Jacek Tomaszewski

Od lat między osiedlami Bolesława Śmiałego i Stefana Batorego na Piątkowie funkcjonował skatepark, z którego korzystała głównie młodzież. Od miesiąca jest zamknięty.

Na płocie okalającym skatepark pod koniec września pojawiły się informacje o zamknięciu obiektu "w związku z uszkodzeniami urządzeń zagrażającymi życiu i zdrowiu oraz brakiem atestu bezpieczeństwa na użytkowanie urządzeń".

- Fakt ten dziwi, gdyż Rada Osiedla Piątkowo chciała przeznaczyć 21 792 zł w przyszłorocznym budżecie na modernizację tego skateparku. Niestety Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu negatywnie zaopiniował to zadanie, bez uzasadnienia - wyjaśnia Jacek Tomaszewski z Rady Osiedla Piątkowo.

Dorota Wesołowska, rzeczniczka PSM Piątkowo potwierdza, że skatepark zamknięto ze względów bezpieczeństwa. - To teren miejski, my jako spółdzielnia nie jesteśmy w stanie sami sfinansować powstania nowego skateparku. To są ogromne koszty. Zamknięcie obiektu to nie jest nasza zła wola, ale musimy się kierować bezpieczeństwem użytkowników - mówi. Dodaje też, że urządzenia znajdujące się w skateparku zostaną usunięte. - Jesteśmy otwarci na propozycje zagospodarowania tej działki. Byłoby świetnie dla mieszkańców, gdyby w przyszłości miasto znalazło fundusze na przywrócenie tu funkcji rekreacyjnej - dodaje.

Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej jest zaskoczona informacją o zamknięciu skateparku. - To rzeczywiście teren miejski, ale jest od lat dzierżawiony przez spółdzielnię. Nikt nas nie poinformował, że skatepark jest likwidowany czy zamknięty i w związku z tym my nie mamy w planach jakichkolwiek inwestycji w tym miejscu - mówi.

Obecnie nie wiadomo więc co i kiedy znajdzie się na tym terenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.49 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro