Reklama
Reklama

Wiadukt w Łęczycy otwarty: posesja w pobliżu została bez dojazdu?

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Już we wtorek pisaliśmy o wiadukcie w Łęczycy, z którego mogą korzystać kierowcy. Okazuje się, że nie wszyscy są szczęśliwi w związku z otwarciem wiaduktu.

Informacja o otwarciu wiaduktu ucieszyła kierowców poruszających się na trasie Mosina - Poznań. Nie muszą już czekać na przejazd pociągu, by pokonać przejazd kolejowy w tym rejonie. Jadą nad torami. Ale są osoby, których zmiana organizacji ruchu nie ucieszyła.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zwróciła się do nas Magdalena Mikołajczak, która mieszka w sąsiedztwie wiaduktu w Łęczycy, przy ulicy Poznańskiej 75. - Od godziny 23.30 w poniedziałek na wiadukcie odbywa się ruch samochodowy. Jednocześnie zmieniono organizację ruchu, w związku z czym uniemożliwiono wyjazd i wjazd na moją posesję, jak również ruch pieszy - tłumaczy.

Kobieta skontaktowała się w tej sprawie z Urzędem Gminy Komorniki. Urząd domaga się informacji od wykonawcy prac na temat tego, dlaczego posesja pozostała "odcięta od świata". - Posesja położona przy ul.Poznańskiej nr 75 nie ma innego dojazdu, tylko od strony ul. Poznańskiej, ponieważ droga gruntowa zlokalizowana wzdłuż linii kolejowej Poznań-Wolsztyn dopiero od działki nr ewid. gruntu 418 stanowi pas drogowy ul.Łagodnej, będący własnością Gminy Komorniki. Na długości prawie 200 m od posesji nr 75 do połączenia z ul.Łagodną kilka działek jest własnością prywatną i zlokalizowana tam ścieżka gruntowa nie może stanowić alternatywnego połączenia dla tej posesji z innymi ulicami - wyjaśniają urzędnicy z Komornik. - Każdorazowe zamknięcie dojazdu do posesji powinno być poprzedzone wcześniejszą informacją o tym fakcie, aby mieszkańcy mogli w jakikolwiek sposób przygotować się na związane z tym utrudnienia. W związku z powyższym prosimy o stworzenie chociaż tymczasowego dojścia do posesji, a kwestię dojazdu prosimy szczegółowo omówić z mieszkańcami posesji przy ul.Poznańskiej 75 - dodają.

Zapytaliśmy PKP PLK o problemy z dojazdem do prywatnej posesji. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że nowe wiadukty w Łęczycy nie są jedynym bezkolizyjnym przejazdem, który powstał w ramach modernizacji linii kolejowej E59 Poznań - Czempiń. Tunel powstał już na poznańskim Dębcu w ciągu ulicy Czechosłowackiej, a od listopada kierowcy będą mogli korzystać z bezkolizyjnego skrzyżowania na ulicy Śremskiej w Mosinie.

  • Aktualizacja
    środa, 18.10.2017 r., godz. 09.36
    Aktualizacja
    środa, 18.10.2017 r., godz. 09.36
    PKP PLK zapewnia, że wykonawca prac posiada zgodę zarządcy drogi na tymczasową organizację ruchu, która obecnie obowiązuje. - Do tej posesji jest dojazd od drugiej strony - mówi nam Zbigniew Wolny z PKP PLK. Inwestor zapewnia, że to rozwiązanie tymczasowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
31.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro