Reklama
Reklama

Poznań: kolejny atak na obcokrajowca w tramwaju

fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

We wtorek przed godziną 19.00 w tramwaju linii nr 5 na przystanku Marcinkowskiego doszło do incydentu z udziałem obcokrajowca i jego żony, Polki.

Tramwaj jechał trasą Stomil - Górczyn. Około 18.40 na przystanku Marcinkowskiego do pojazdu wsiadła kobieta w muzułmańskiej chuście na głowie i jej partner - o ciemnej karnacji. - Nie mówili po polsku, co zirytowało lokalnego "patriotę", który zaczął ich wyzywać - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Patriota" kazał "wypier***ać" parze, bo jak stwierdził, nikt nie będzie rozmawiać w poznańskim tramwaju po niemiecku. - Zareagował motorniczy, który stanął w obronie zaatakowanej pary. Kazał wysiąść bandziorom, chociaż ci obrażali go i krzyczeli "czy ty wiesz co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego pedała od nas!" - dodaje.

Ostatecznie agresorzy wysiedli, ale pobyt w pojeździe zakończyli splunięciem na obcokrajowca. - Kobieta okazała się być Polką, powiedziała, że to nie jest pierwszy atak na nich. I jest jej przykro, że takie rzeczy przytrafiają się mężowi w jej kraju.

Sprawę zgłoszono policji. OMZRiK apeluje do poszkodowanej kobiety oraz do świadków zdarzenia o kontakt z Ośrodkiem drogą mailową ([email protected]) lub telefonicznie (572932323).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro