Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -1

Poznań: kolejny atak na obcokrajowca w tramwaju

KaT
środa, 18.10.2017 r.
godz. 07.41
KaT | środa, 18.10.2017 r., godz. 07.41
Poznań: kolejny atak na obcokrajowca w tramwaju
fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

We wtorek przed godziną 19.00 w tramwaju linii nr 5 na przystanku Marcinkowskiego doszło do incydentu z udziałem obcokrajowca i jego żony, Polki.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1008 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tramwaj jechał trasą Stomil - Górczyn. Około 18.40 na przystanku Marcinkowskiego do pojazdu wsiadła kobieta w muzułmańskiej chuście na głowie i jej partner - o ciemnej karnacji. - Nie mówili po polsku, co zirytowało lokalnego „patriotę”, który zaczął ich wyzywać - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.


„Patriota” kazał „wypier***ać” parze, bo jak stwierdził, nikt nie będzie rozmawiać w poznańskim tramwaju po niemiecku. - Zareagował motorniczy, który stanął w obronie zaatakowanej pary. Kazał wysiąść bandziorom, chociaż ci obrażali go i krzyczeli „czy ty wiesz co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego pedała od nas!” - dodaje.

Ostatecznie agresorzy wysiedli, ale pobyt w pojeździe zakończyli splunięciem na obcokrajowca. - Kobieta okazała się być Polką, powiedziała, że to nie jest pierwszy atak na nich. I jest jej przykro, że takie rzeczy przytrafiają się mężowi w jej kraju.

Sprawę zgłoszono policji. OMZRiK apeluje do poszkodowanej kobiety oraz do świadków zdarzenia o kontakt z Ośrodkiem drogą mailową (omzrik@gmail.com) lub telefonicznie (572932323).