Reklama
Reklama

Wartostrada częściowo pod wodą

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Poznańskie Inwestycje Miejskie przypominają, że koncepcja drogi pieszo-rowerowej zakładała możliwość tymczasowego zalania trasy.

Już w marcu, gdy zaczął powstawać nowy odcinek Wartostrady, urzędnicy zapowiadali, że okresowo może znajdować się pod wodą. Na przykład w sytuacji, gdy poziom wody w Warcie zacznie wzrastać chociażby wczesną wiosną w związku z roztopami. Obecnie fragment trasy został zalany.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Urzędnicy zapewniają, że to normalna sytuacja. - Koncepcja od początku zakładała możliwość okresowego zalewania trasy i obecnie mamy do czynienia z taką sytuacją - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Inwestor wierzy, że wykonawca właściwie przeprowadził prace i po zalaniu droga pieszo-rowerowa będzie nadawała się do użytku. - Oczywiście nie można wykluczyć konieczności przeprowadzenia drobnych prac naprawczych - dodaje.

Przypomnijmy, że najnowszy odcinek Wartostrady powstał na długości 1,7 km między Cybiną i mostem Królowej Jadwigi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro