Reklama
Reklama

Remont Dąbrowskiego: pierwszy tor gotowy. Od środy zmiany dla kierowców

fot. UMP

W listopadzie ulicą Dąbrowskiego, po wyremontowanym torowisku, mają pojechać tramwaje.

Miesiąc temu rozpoczęły się prace modernizacyjne na torowisku w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Do tej pory między Mickiewicza i Rynkiem Jeżyckim tramwaje mogły jechać maksymalnie 15 km/h. Pierwszy etap remontu właśnie się zakończył. - Wyremontowaliśmy tor prowadzący w kierunku miasta - mówi Marek Grzybowski z MPK. Jak zdradza, dzięki pokryciu torowiska masą bitumiczną, znacznie ograniczony tu zostanie hałas. Tramwaje nie tylko będą jeździć ciszej, ale przede wszystkim szybciej.

W środę, ze względu na rozpoczęcie drugiego etapu robót, zmieni się organizacja ruchu dla kierowców poruszających się ulicą Dąbrowskiego. Ruch jednokierunkowy zostanie przeniesiony z jezdni północnej na jezdnię południową. - W związku z tym zamknięte zostaną wloty w ul. Dąbrowskiego z ul. Strzałkowskiego i północnego odcinka ul. Kochanowskiego, a ulice te będą dwukierunkowe od ul. Poznańskiej - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta.

Kierowcy nie będą mogli korzystać z miejsc parkingowych po północnej stronie ulicy Dąbrowskiego, dostępny będzie natomiast lewoskręt z ulicy Dąbrowskiego w ulicę Kochanowskiego (południową jej część). Nic nie zmieni się pod względem objazdów dla tramwajów.

Planuje się, że prace zakończą się w drugiej połowie listopada. Inwestycja pochłonie 2,5 mln złotych. To ostatnie duże prace torowe w tym roku w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro