Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Pościg na A2. Policjanci odzyskali wartego 285 tys. zł Lexusa

j
piątek, 13.10.2017 r.
godz. 13.37
j | piątek, 13.10.2017 r., godz. 13.37
Pościg na A2. Policjanci odzyskali wartego 285 tys. zł Lexusa
fot. Policja

Poznańscy policjanci w nocy z 5 na 6 października br. zatrzymali 38-letniego obywatela Łotwy podejrzewanego o kradzież sportowego Lexusa GS 450 o wartości 285 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci pełniący służbę w nocy z 5 na 6 października zostali zawiadomieni o tym, że na terenie poznania skradziony został samochód i ma on się poruszać autostradą A2 od strony Tarnowa Podgórnego w kierunku Warszawy. Funkcjonariusze natychmiast postanowili to sprawdzić. Na węźle Komorniki zauważyli poszukiwany pojazd. Gdy kierowca zauważył, że jest obserwowany zjechał z autostrady na stację benzynową i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Uciekinier zjechał z autostrady na drogę ekspresową S5. Na wysokości Kleszczewa kolejne radiowozy zablokowały drogę, zmuszając mężczyznę do zjazdu z drogi ekspresowej. Kontynuował swoją ucieczkę drogami lokalnymi. Tutaj jego umiejętności okazały się niewystarczające. W miejscowości Poklatki stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w pole, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po kilkuset metrach policjanci odnaleźli i zatrzymali mężczyznę – informuje podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Okazało się, że to 38-letni mieszkaniec Łotwy. Policjanci ustalili, że skradziony pojazd był wyposażony w system bezkluczykowy. Przestępcy za pomocą specjalnego urządzenia, przechwycili sygnał z kluczyka i dzięki temu nie było problemu z uruchomieniem pojazdu – dodaje.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postacie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.