Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Przy pomocy łyżki i widelca próbowali włamać się do kościelnej skarbonki

j
piątek, 13.10.2017 r.
godz. 11.29
j | piątek, 13.10.2017 r., godz. 11.29
Przy pomocy łyżki i widelca próbowali włamać się do kościelnej skarbonki
fot. Policja

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Leszna, którzy próbowali włamać się do kościelnej skarbonki. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek. W godzinach porannych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o usiłowaniu włamania do skarbonki kościelnej, w jednej z parafii na terenie Leszna. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol.

Wewnątrz kościoła policjanci zastali dwóch mężczyzn usiłujących przedostać się do wnętrza skarbonki zawieszonej na ścianie. Ku ich zdziwieniu okazało się, że włamywacze w celu podważenia drzwiczek posługiwali się ... łyżką i widelcem. Nie było łatwo, bo narzędzia wyginały się pod solidnymi zabezpieczeniami skarbony – informuje asp. sztab. Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. To 19 i 45-letni mieszkańcy Leszna. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem – dodaje.

Okazało się, że wewnątrz skarbonki znajdowały się datki od wiernych w wysokości kilkudziesięciu złotych. Podejrzanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.