Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -1

Jezioro Dominickie: odnaleziono ciało mężczyzny, który wypadł z kajaka

j
piątek, 13.10.2017 r.
godz. 09.27
j | piątek, 13.10.2017 r., godz. 09.27
Jezioro Dominickie: odnaleziono ciało mężczyzny, który wypadł z kajaka
fot. OSP KSRG Włoszakowice

W czwartek w Boszkowie odnalezione zostało ciało 49-latka, który poszukiwany był od 30 września, po tym jak na przewrócił się kajak, którym mężczyzna wraz z kolegą wypłynął na Jezioro Dominickie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 994 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1002 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 września przed godziną 17. Po tym, jak na Jeziorze Dominickim w Boszkowie (powiat leszczyński) przewrócił się kajak do wody wpadły dwie osoby. Jeden z mężczyzn 57-latek zdołał wydostać się z wody dzięki pomocy wędkarza. Pomimo natychmiastowej akcji służb – na miejscu pracowało 10 zastępów strażaków oraz dwie grupy wodno – nurkowe - z Kościana oraz z Poznania z sonarem - działania nie przyniosły rezultatów.

Zwłoki mężczyzny odnalezione zostały w czwartek. Około godziny 10:40 zostaliśmy poinformowani o znalezieniu zwłok w okolicach plaży głównej w Boszkowie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci oraz prokurator. Ciało 49-latka z gminy Włoszakowice zostało zidentyfikowane przez rodzinę. Przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok – mówi asp. sztab. Monika Żymełka z policji w Lesznie.