Reklama

Andrzej Duda: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

fot. PAP/Tomasz Gzell

Andrzej Duda zdecydował się zająć twarde i jednoznaczne stanowisko dotyczące toczącej się dyskusji o nowelizacji ustawy antyaborcyjnej.

Prezydent udzielił wywiadu "Gościowi Niedzielnemu", a treść przeprowadzonej przez Bogumiła Łozińskiego rozmowy została opublikowana w serwisie prezydent.pl. Dziennikarz pytał głowę państwa m.in. o projekt nowelizacji ustawy, która zakazywałaby tzw. aborcji eugenicznej, czyli przerywania ciąży w przypadku podejrzenia choroby dziecka.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można je zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa - zadeklarował Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się także do niedawnych wet dotyczących ustaw o Sądzie Najwyższym. - Jestem przekonany co do tego, że Polacy chcą "bardzo dobrej zmiany". Wierzą, że możemy wspólnie ją realizować. Myślę, że moi rodacy przyjęli z zadowoleniem to, że powiedziałem "nie" dla tego, co ich zaniepokoiło i na pewno "dobrą zmianą" nie było - ocenił.

Andrzej Duda zapewnił również, że nie myśli o stworzeniu własnego ugrupowania. - Chcę jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki prezydenckie - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro