Reklama
Reklama

Aerofestival wraca do Poznania: odbędzie się w maju na Ławicy!

fot. Jacek Molski

Po roku przerwy na poznańskie lotnisko Ławica powraca trzecia edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Aerofestival.

W 2015 i 2016 roku w Poznaniu zorganizowano imprezę dla miłośników lotnictwa - Aerofestival, która przyciągnęła tłumy. Kilka miesięcy temu ogłoszono jednak, że wydarzenie nie odbędzie się w tym roku. Powodem było odbywające się w Radomiu Air Show. Organizatorzy poznańskiego festiwalu od początku natomiast chcieli, by Aerofestival odbywał się wtedy, gdy Air Show nie jest organizowane.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Dziś ogłoszono, że kolejna edycja Aerofestivalu, już trzecia, odbędzie się 19 i 20 maja 2018 roku na Ławicy. - W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 40000 osób, którzy mogli podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z całego świata oraz przyjrzeć się z bliska ekspozycji statycznej statków powietrznych wszystkich kategorii - począwszy od helikopterów, szybowców, poprzez samoloty transportowe, a na statkach ponaddźwiękowych kończąc - przypominają organizatorzy.

Szczegółów jeszcze nie zdradzono, ale mają być znane wkrótce. Zapowiedziano jedynie, że w programie będzie ponad 10 godzin pokazów i "niespotykane dotąd atrakcje na ziemi".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro