Reklama

Aerofestival wraca do Poznania: odbędzie się w maju na Ławicy!

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Po roku przerwy na poznańskie lotnisko Ławica powraca trzecia edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Aerofestival.

W 2015 i 2016 roku w Poznaniu zorganizowano imprezę dla miłośników lotnictwa - Aerofestival, która przyciągnęła tłumy. Kilka miesięcy temu ogłoszono jednak, że wydarzenie nie odbędzie się w tym roku. Powodem było odbywające się w Radomiu Air Show. Organizatorzy poznańskiego festiwalu od początku natomiast chcieli, by Aerofestival odbywał się wtedy, gdy Air Show nie jest organizowane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś ogłoszono, że kolejna edycja Aerofestivalu, już trzecia, odbędzie się 19 i 20 maja 2018 roku na Ławicy. - W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 40000 osób, którzy mogli podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z całego świata oraz przyjrzeć się z bliska ekspozycji statycznej statków powietrznych wszystkich kategorii - począwszy od helikopterów, szybowców, poprzez samoloty transportowe, a na statkach ponaddźwiękowych kończąc - przypominają organizatorzy.

Szczegółów jeszcze nie zdradzono, ale mają być znane wkrótce. Zapowiedziano jedynie, że w programie będzie ponad 10 godzin pokazów i "niespotykane dotąd atrakcje na ziemi".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro