Reklama
Reklama

Aerofestival wraca do Poznania: odbędzie się w maju na Ławicy!

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Po roku przerwy na poznańskie lotnisko Ławica powraca trzecia edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Aerofestival.

W 2015 i 2016 roku w Poznaniu zorganizowano imprezę dla miłośników lotnictwa - Aerofestival, która przyciągnęła tłumy. Kilka miesięcy temu ogłoszono jednak, że wydarzenie nie odbędzie się w tym roku. Powodem było odbywające się w Radomiu Air Show. Organizatorzy poznańskiego festiwalu od początku natomiast chcieli, by Aerofestival odbywał się wtedy, gdy Air Show nie jest organizowane.

Dziś ogłoszono, że kolejna edycja Aerofestivalu, już trzecia, odbędzie się 19 i 20 maja 2018 roku na Ławicy. - W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 40000 osób, którzy mogli podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z całego świata oraz przyjrzeć się z bliska ekspozycji statycznej statków powietrznych wszystkich kategorii - począwszy od helikopterów, szybowców, poprzez samoloty transportowe, a na statkach ponaddźwiękowych kończąc - przypominają organizatorzy.

Szczegółów jeszcze nie zdradzono, ale mają być znane wkrótce. Zapowiedziano jedynie, że w programie będzie ponad 10 godzin pokazów i "niespotykane dotąd atrakcje na ziemi".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro