Reklama
Reklama

Konduktor wyrzucił chłopca z pociągu za brak ważnej legitymacji? Jest nagranie z monitoringu. "Wyrzucenia" nie było

Chłopiec sam podchodzi do drzwi i wychodzi z pociągu | fot. Koleje Wielkopolskie
Chłopiec sam podchodzi do drzwi i wychodzi z pociągu | fot. Koleje Wielkopolskie

We wtorek opisywaliśmy sytuację z pociągu Kolei Wielkopolskich, w których konduktor miał wyrzucić ucznia 7. klasy ze składu za brak ważnej legitymacji szkolnej.

Koleje Wielkopolskie dotarły do konduktora i nagrania z monitoringu z pojazdu. Sytuacja miała wyglądać inaczej. - Po weryfikacji zapisów monitoringu jednoznacznie stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia mające miejsce w pociągu nr 77628 znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach. Postępowanie wyjaśniające względem naszego pracownika zawiera informacje, że owy pracownik nie użył słów nakazujących opuszczenie pojazdu, a jedynie pouczył ucznia o konieczności posiadania aktualnego dokumentu - informują Koleje Wielkopolskie.

Otrzymaliśmy nagranie od przewoźnika, na którym widać całą sytuację. Konduktor rzeczywiście sprawdza bilet chłopca, ale nie prowadzi go po tym do drzwi pociągu i go z niego nie wyprasza. Przeciwnie - siada na fotelu kawałek dalej, przy innym pracowniku Kolei Wielkopolskich. Chłopiec sam decyduje się na opuszczenie pojazdu, choć konduktor zapewnia przełożonych, że mu tego nie nakazał.

Mimo to Koleje Wielkopolskie przepraszają podróżnego za "poniesione straty moralne" i proszą o kontakt w celu zadośćuczynienia. Zapewniają też, że zaświadczenia poświadczające, że dzieci są uczniami danej szkoły, są honorowane przez przewoźnika. Więcej o sprawie TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro