Reklama
Reklama

Dopiewo ma komisariat policji: kosztował prawie 3 mln zł

fot. Starostwo
fot. Starostwo

Od środy mieszkańcy Dopiewa mogą czuć się bezpieczniej. Właśnie dziś oficjalnie otwarty zostanie komisariat policji na terenie gminy. Pracować tu będzie 20 policjantów.

Komisariat w Dopiewie to całkowita nowość. Do tej pory funkcjonował tu rewir dzielnicowych, który podlegał pod komisariat w Tarnowie Podgórnym. Staranie o utworzenie nowego komisariatu rozpoczęto pięć lat temu. Obiekt wybudowano od podstaw przy ulicy Łąkowej 9. Budynek ma dwie kondygnacje i powierzchnię 400 metrów kwadratowych. W finansowaniu budowy udział brały powiat (milion złotych), gmina (1,2 mln złotych i działka o powierzchni 2000 metrów kwadratowych) oraz policja (700 tysięcy złotych).

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Choć jak podkreśla starosta poznański, powiat nie ma obowiązku wspierania takich inwestycji jak budowa komisariatów, bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze. - Przez minione lata na wsparcie policji wydaliśmy 8 milionów złotych. Zawsze uważałem za ważne, żeby samorząd powiatu poznańskiego dawał z siebie maksymalnie to, co może dać własnym mieszkańcom, ale także formacji, która czuwa nad ich bezpieczeństwem - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro