Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: zeznania nowego świadka okażą się kluczowe?

W środę kolejna rozprawa w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Zeznawać będzie nowy świadek, który twierdzi, że w feralną noc zaginięcia kobiety widział dwie kłócące się osoby przy moście św. Rocha.

Grzegorz W. nie tylko twierdzi, że widział kłótnię dwóch osób, ale też utrzymuje, że widział ciało kobiety. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie w Śremie. Tłumaczy, że wcześniej nie złożył wyjaśnień na policji, bo był poszukiwany w związku z inną sprawą i obawiał się, że zostanie zatrzymany. To właśnie on będzie w środę zeznawać przed poznańskim sądem i to jego zeznania mogą okazać się kluczowe dla sprawy. Istotne jednak będzie stwierdzenie na ile wiarygodne są zeznania mężczyzny.

Nie tylko W. zostanie przesłuchany w środę. Zeznawać będzie jeszcze sześć osób - m.in. uczestnicy imprezy, na której bawili się Ewa Tylman i Adam Z.

Przypomnijmy, że Adam Z. oskarżony jest o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Wypuszczono go z aresztu, co może się przekładać na zmianę kwalifikacji jego czynu na nieudzielenie pomocy. Kolejna rozprawa została zaplanowana na 9 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro