Reklama
Reklama

Na Naramowickiej zaczynają budować chodnik: co z utrudnieniami w ruchu?

Długo wyczekiwana inwestycja na Naramowicakiej. Rozpoczyna się budowa chodnika, co niestety oznacza kilka trudnych tygodni dla kierowców.

Chodnik powstanie na odcinku ulicy Naramowickiej od Rumiankowej do Radojewa. Mieszkańcy mówią, że to świetna wiadomość, bo w końcu będzie można tędy przejść bez brodzenia w błocie, a dodatkowo zyskają na tym uczniowie powstającej w okolicy szkoły. Będą mogli bezpiecznie dostać się na lekcje.

Zanim jednak będzie pięknie, musi być... trudno. Początkowo Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w trakcie remontu obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a to ogromne utrudnienie dla kierowców dojeżdżających do Poznania od strony Radojewa. Staliby w korku nie tylko na dalszym fragmencie Naramowickiej, ale też już przy Rumiankowej. - I bez zwężenia tu się jeździ fatalnie, a ze zwężeniem to już kompletna tragedia - mówią mieszkańcy.

Ani Zarząd Dróg Miejskich, ani Miejski Inżynier Ruchu nie chcieli we wtorek zabrać głosu w sprawie organizacji ruchu na czas remontu. Nagle jednak ZDM zmienił informację o tym, jak będą się tu poruszać kierowcy. - Nie będzie to zajęcie połowy jezdni ulicy Naramowickiej, tylko krótkie, punktowe zawężenia jednego pasa ruchu - mówi Krzysztof Sas, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Prace związane z budową chodnika na Naramowickiej mają potrwać mniej więcej do połowy grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro