Reklama
Reklama

Pokonają ponad 370 schodów: kolejna edycja biegu na szczyt Collegium Altum

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Każdy chętny może wziąć udział w biegu, który wyjątkowo nie powoduje żadnych utrudnień w ruchu na ulicach. Jego uczestnicy będą wbiegać po schodach na szczyt Collegium Altum - najwyższego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego.

To już trzecia edycja Biegu po schodach Collegium Altum, a wśród śmiałków, którzy będą musieli pokonać ponad 370 schodów będą m.in. studenci, wykładowcy i policjanci. - Meta zawodów zlokalizowana zostanie na 17. piętrze wieżowca. Będzie to wyzwanie dla biegaczek i biegaczy - zarówno zawodowców, jak i amatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Najlepsi powalczą o nagrody rzeczowe - zapowiadają organizatorzy.

Ile czasu potrzeba na pokonanie kilkunastu pięter? W ubiegłym roku zwycięzcą został Mateusz Muranowski, który uzyskał czas 1 minuta i 27 sekund. Wśród kobiet numerem jeden była Małgorzata Król z czasem 2 minuty i 14 sekund. Bieg odbędzie się 21 października o 10.00. Zapisy trwają do 17 października, ale trzeba się spieszyć - limit to 300 osób, a dziś na liście jest już około 250 biegaczy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro