Reklama

Konduktor wyrzucił 7-klasistę z pociągu. Przez brak ważnej legitymacji szkolnej

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Tydzień temu pisaliśmy o problemach z uczniowskimi legitymacjami przez brak szkolnych pieczęci. Właśnie przez brak ważnej legitymacji jeden z uczniów został wyrzucony z pociągu przez konduktora Kolei Wielkopolskich.

Historię opisuje Tygodnik Wągrowiecki. W środę uczeń 7 klasy szkoły podstawowej chciał dojechać pociągiem Kolei Wielkopolskich z Roszkowa do Skoków. To około 5 kilometrów. Miał bilet, ale nie miał podbitej legitymacji szkolnej. W zamian otrzymał ze szkoły zaświadczenie, że jest uczniem. Dziecko zostało wyrzucone przez konduktora z pociągu. Do domu musiał wrócić pieszo.

Już tydzień temu pisaliśmy o problemach szkół z legitymacjami. Przez reformę edukacji wiele szkół zmieniło nazwy i musi otrzymać nowe szkolne pieczęcie. Te natomiast wydaje tylko Mennica Państwowa, która została zarzucona zleceniami przez szkoły. Kolejki oczekujących są gigantyczne. Ministerstwo Edukacji zleciło wydawanie uczniom zaświadczeń o tym, że są uczniami w zamian za podbijanie legitymacji, na co trzeba poczekać do otrzymania pieczęci. Po naszym pytaniu poznański Zarząd Transportu Miejskiego zapewnił, że w pojazdach komunikacji miejskiej i podmiejskiej zaświadczenia będą honorowane.

Jak jest w przypadku Kolei Wielkopolskich? Spółka tłumaczy, że nie wiedziała o problemach ze szkolnymi legitymacjami. Zapewnia, że po tym incydencie konduktorów poinformowano o uczniowskich zaświadczeniach i będą one honorowane w pociągach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro