Reklama

To już pewne: śmieci z 8 sektorów od stycznia będzie wywozić Remondis

We wtorek Związek Międzygminny GOAP podpisze umowę z konsorcjum firm, którego liderem jest Remondis Sanitech Poznań, na odbiór odpadów z ośmiu sektorów aglomeracji.

Choć już w sierpniu ZM GOAP wybrał zwycięzcę przetargu na wywóz odpadów komunalnych z 8 sektorów, pojawiło się odwołanie, które uniemożliwiło szybkie podpisanie umowy z wykonawcą. Odwołanie złożyła firma Komunalnik, która przedstawiła ofertę tańszą, niż wybrana w przetargu. Zdaniem ZM GOAP oferta była rażąco niska i dlatego została odrzucona. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, która ostatecznie skargę oddaliła.

Dziś ZM GOAP podpisze umowę z konsorcjum, które będzie odpowiadać za wywóz śmieci z Jeżyc, Piątkowa, Nowego Miasta, Rataj, Winograd - Starego Miasta, Wildy - Dębca, Murowanej Gośliny oraz Czerwonaka. Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku do 30 września 2021 roku.

GOAP zapewnia, że choć wybrał w przetargu firmę, która złożyła najdroższą ofertę, podwyżek za wywóz odpadów nie będzie. Z podwyżkami muszą się jednak liczyć mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych. Będą więcej płacić za swoje mieszkania. Powód? Spółdzielnie muszą kupić nowe kubły na śmieci na odpady biodegradowalne. To ma oznaczać od stycznia podwyżkę opłat o około 10 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Pod oficjalnym komunikatem podpisali się szefowie spółdzielni Enklawa, Winogrady, Osiedle Młodych, Jeżyce, Wielkopolanka w Poznaniu i Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro