Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Święty Marcin: na przebudowywanej ulicy nic się nie dzieje?

KaT
poniedziałek, 9.10.2017 r.
godz. 14.38
KaT | poniedziałek, 9.10.2017 r., godz. 14.38
Święty Marcin: na przebudowywanej ulicy nic się nie dzieje?
fot. Filip

Zdaniem naszej czytelniczki, na przebudowywanej ulicy Święty Marcin od wielu dni nic się nie dzieje. Poznańskie Inwestycje Miejskie tłumaczą, że właściwe prace ziemne zaczną się w najbliższych dniach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Każdego dnia jadę do pracy obok remontu ulicy Św. Marcin i niestety muszę stwierdzić, że od wielu dni nic się tam nie dzieje - pisze do nas czytelniczka Małgorzata. - Panowie zdemontowali szyny, opłotowali teren i tyle w temacie. (…) W takim tempie budowa potrwa nie dwa a pięć lat, szykuje się powtórka z remontu Żeromskiego-Przybyszewskiego. (…) W tej chwili ta „budowa” to żart - kończy.

Zapytaliśmy o prace na ulicy Święty Marcin Poznańskie Inwestycje Miejskie, które nadzorują inwestycję. - Zadanie jest realizowane w trybie „Projektuj i Buduj”, który oznacza, że wykonawca wchodzi na teren budowy, przygotowuje go (rozbiórki) do zasadniczych prac, a jednocześnie wykonuje wykonawczą dokumentację projektową (posiada dokumentację budowlaną )  i uzgadnia ją ze wszystkimi właścicielami infrastruktury położonej na placu budowy jak i poza nim oraz z zamawiającym - wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes PIM. - I właśnie w końcowej fazie tych prac jesteśmy. Dodatkowo trwają uzgodnienia logistyczne dotyczące dostaw materiałów i wprowadzania cięższego sprzętu. Plac budowy znajduje się w centrum miasta i musimy zadbać o powodowanie jak najmniejszych dodatkowych utrudnień w jego rejonie. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się już  na dobre zasadnicze prace ziemne (nawet niektóre już w końcu obecnego) – rozpoczynamy od tych związanych z układaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej - dodaje.

Śledziejowski chwali wykonawcę prac za to, że przystąpił do sprawdzenia i przygotowania placu budowy tuż po podpisaniu umowy z miastem na realizację inwestycji. - Praktyka przewiduje, że dzieje się tak w 2-3 tygodni po takim fakcie. W tym przypadku przygotowanie i sprawdzenie placu budowy (m.in. przekopy kontrolne i odkrywki głównie w miejscach po rozbiórkach) nastąpiło z wyprzedzeniem i pozwoliło na potwierdzenie braku jak dotąd wcześniej nieprzewidzianych przeszkód kolidujących z robotami. W miarę realizacji budowy nowej już infrastruktury nadal będą trwały prace przygotowujące kolejne projekty wykonawcze dla dalszych etapów budowy.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że obecnie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

Reklama