Reklama
Reklama

Przystanki Most Teatralny na trasie PST zostaną przebudowane: wkrótce przetarg

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Jesienią ubiegłego roku miasto ogłosiło, że przystanki Most Teatralny na trasie PST, zostaną na niej na zawsze. Choć zapowiadano ich przebudowę, wciąż nie nastąpiła.

Od września 2013 roku pasażerowie mogą korzystać z przedłużonej do Dworca Zachodniego trasy PST. Aby ułatwić im życie w trakcie przebudowy ronda Kaponiera, utworzono tymczasowy przystanek Most Teatralny. Okazało się jednak, że przystanek pełni bardzo ważną funkcję i wielu pasażerów z niego korzysta. Miasto zdecydowało więc, że przystanek pozostanie na trasie na zawsze, ale trzeba go przebudować, by spełniał standardy.

Minął rok, a w kwestii przebudowy nic się nie zmieniło. Chodzi m.in. o wydłużenie peronów czy zamontowanie na nich tablic z informacją pasażerską. Być może przesunięte zostaną schody, mówiono też o windzie, która umożliwiłaby korzystanie z przystanków osobom niepełnosprawnym.

Dziś wiadomo, że Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowują się do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Uzyskano już m.in. pozwolenie na budowę. PIM szacuje, że roboty miałyby się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro