Koszykówka: pierwsze zwycięstwo Pomarańczarni MUKS Poznań

Zawodniczki Pomarańczarni MUKS Poznań, po bardzo zaciętym spotkaniu, pokonały na własnym parkiecie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Dla zespołu ze stolicy Wielkopolski był to drugi mecz w sezonie 2017/18 I ligi koszykówki kobiet: przed tygodniem MUKS przegrał 54:55 derbowy pojedynek z Tęczą Leszno.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania należała do przyjezdnych, które schodząc na przerwę miały 3 punkty przewagi.

W drugiej części miejscowe zaczęły grać lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Końcówka była bardzo emocjonująca, ostatecznie jednak na tablicy wyników mieliśmy rezultat 73:73, co oznaczało dogrywkę. W niej zwycięstwo zapewniły sobie poznanianki.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 81:77

Punkty dla Pomarańczarni MUKS: Woźniak 10, Klatt 17, Olszewska 2, Wdowiuk 5, Szarzyńska 27, Pisera 4, Pilichowska 5, Papiernik 11

Punkty dla MUKS Chrobrego: Czarnecka 13, Dziwińsk 14, Kaczmarek 7, Deko 9, Zuchora 9, Stelmach 25.