Reklama
Reklama

Kolejne wielkopolskie miasto z rowerami Nextbike

fot. Nextbike
fot. Nextbike

Jakiś czas temu informowaliśmy, że system rowerów miejskich obsługiwany przez Nextbike powstał w Szamotułach. Ostatnio stacje rowerów miejskich pojawiły się też w Ostrowie Wielkopolskim. Start systemu już wkrótce.

W Poznaniu pierwsze rowery miejskie pojawiły się kilka lat temu, a dziś system liczy prawie sto stacji i blisko tysiąc rowerów, a wielu poznaniaków nie wyobraża już sobie poruszania po mieście bez rowerów miejskich. Podobne systemy pojawiły się także w innych dużych miastach, a ostatnio inwestują w nie również mniejsze miejscowości.

We wrześniu informowaliśmy o systemie uruchomionym w Szamotułach, a teraz okazuje się, że z oferty firmy Nextbike skorzystał Ostrów Wielkopolski. Umowę na budowę systemu podpisano w sierpniu, a w minionym tygodniu stacje pojawiły się na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Przejażdżkę rowerem zaliczyła już prezydent miasta - Skorzystałam z tej okazji, bo przecież zakupiony towar należy przetestować. Jeździ się bardzo przyjemnie. Rower posiada trzy przerzutki, dzięki czemu możemy go dostosować do swoich potrzeb i aktualnie pokonywanej trasy. Widać, że został on skonstruowany z komponentów wysokiej jakości. Chcieliśmy, by ich kolorystyka nawiązywała do barw naszych nowych autobusów, a co za tym idzie, również do nowego ostrowskiego logo - powiedziała prezydent Beata Klimek.

Na razie w Ostrowie powstaną dwie stacje, ale władze miasta zapewniają, że to nie koniec - To dopiero początek ostrowskiego systemu. W przyszłym roku, w ramach środków ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych planujemy postawić dwie kolejne stacje. Mamy już kilka pomysłów na następne. Rozwijając sieć roweru miejskiego będziemy zachęcać ostrowian do korzystania z alternatywnych sposobów poruszania się po mieście - nie tylko własnym samochodem - podsumowuje Klimek. Mieszkańcy Ostrowa będą mogli korzystać z rowerów od przyszłego tygodnia.

Warto pamiętać, że osoby posiadające konto w systemie Nextbike, mogą korzystać z rowerów miejskich należących do Nextbike na terenie całego kraju. Przy pierwszym wypożyczeniu w nowym mieście niezbędne jest tylko zaakceptowanie warunków korzystania w danym systemie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro