Reklama
Reklama

Przejście dla pieszych przy dworcu PKP otwarte!

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Dziś o godzinie 11 otwarto przejście dla pieszych przez północną nitkę ulicy Matyi. Oznacza to, że od dziś podróżni, którzy chcą dostać się na dworzec PKP, nie muszą korzystać z przejścia podziemnego.

Walka o wybudowanie naziemnego przejścia dla pieszych toczyła się jeszcze w trakcie budowy galerii handlowej i przylegającego do niej dworca. Ówczesne władze Poznania jednak nie godziły się na budowę przejścia dla pieszych ze względów bezpieczeństwa. Przejście stało się jednym z tematów kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, a Jacek Jaśkowiak deklarował, że jeśli zostanie prezydentem to przejście powstanie.

Ostatecznie sprawa okazała się skomplikowana, a przejście powstawało "na raty". Przejście przez południową jezdnię zostało otwarte blisko dwa lata temu. Drugą część przejścia otwarto dziś. Na północnej jezdni powstała nowa zebra oraz sygnalizacja świetlna, a w ramach prac zmodernizowano też istniejący chodnik oraz ścieżkę rowerową. Koszt całkowity przeprowadzonych prac to milion złotych.

Warto dodać, że w ciągu dwóch lat istnienia przejścia przez południową jezdnię, nie doszło w tym miejscu do żadnego wypadku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro