Reklama
Reklama

Miał niemal trzy promile. Jechał odebrać dzieci ze szkoły

Wyjątkowo nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali ostatnio policjanci na drodze w rejonie Siekowa. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu niemal trzy promile alkoholu i wybierał się do szkoły po dwójkę swoich dzieci.

Kilka dni temu policjanci z posterunku policji w Przemęcie patrolowali gminne drogi, kiedy zauważyli mężczyznę, który kieruje Fiatem Punto, ale może być pod wpływem alkoholu -Mężczyzna został wylegitymowany, dzięki czemu ustalono, że to 42-letni mieszkaniec Siekowa. Podczas kontroli jego zachowanie oraz wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu potwierdzały podejrzenia policjanta. Mężczyzna zapytany, czy spożywał alkohol, tłumaczył, że pił ale dzień wcześniej. Ponadto - jak stwierdził - nie ma czasu na rozmowę, ponieważ... śpieszy się do szkoły, aby odebrać z niej swoje dzieci - relacjonuje Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dzieci musiały jednak zaczekać, a mężczyzna został doprowadzony na posterunek w celu przebadania alkomatem -Urządzenie wskazało w wydychanym powietrzu 2,79 promila alkoholu. W tej sytuacji o dalszej jeździe nie mogło być mowy. Mężczyźnie na miejscu zatrzymano również prawo jazdy - podsumowuje Adamczyk. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro