Reklama

Kolejny remont torowiska w Poznaniu! Za 4,5 mln remontują trasę Maltanki

We wrześniu Maltanka po raz ostatni w tym roku przewiozła pasażerów, a zaraz po zakończeniu sezonu rozpoczął się pierwszy od lat remont trasy kolejki. Jego koszt to 4,5 mln złotych.

Już wcześniej na naszych łamach pisaliśmy, że Maltanka skończyła w tym roku 45 lat. Swego rodzaju prezentem z tej okazji jest remont torowiska prowadzony przez MPK - W poniedziałek, 18 września przystąpiliśmy do kompleksowego remontu całego 3,5 - kilometrowego torowiska. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wykonywaliśmy tylko prace doraźne, których konieczność wynikała z bieżącej eksploatacji - informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań i dodaje - Ten generalny lifting fundujemy kolejce na jej 45 urodziny, które przypadły właśnie w tym roku. Dzięki remontowi nasza zacna kolejka nabierze nowego blasku choć nigdy nie będzie jeździć z prędkością Pendolino, bo cały jej urok polega na nieśpiesznym podróżowaniu.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Co ciekawe wiele elementów infrastruktury kolejki jest unikatowych i wykonywane są na specjalne zamówienie, a to oznacza wzrost kosztów remontu, który wyniesie około 4,5 mln złotych. Kolejka tradycyjnie wróci na swoją trasę wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro