Reklama
Reklama

PKO Poznań Maraton już w następny weekend: już dziś sprawdź zmiany w organizacji ruchu

Trasa tegorocznego maratonu | fot. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
Trasa tegorocznego maratonu | fot. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

Już 15 października na ulicach naszego miasta odbędzie się 18. edycja PKO Poznań Maratonu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

W imprezie biegowej udział zapowiedziało ponad 7 000 zawodników z blisko 30 państw. W niedzielę, 15 października, w mieście występować będą spore utrudnienia w ruchu. - Na trasie maratonu zamknięty będzie ruch w godzinach od 8:00 do 15:00. Dodatkowo od godziny 6:00 rano wyłączona zostanie z ruchu ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta. - Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych - powstaną śluzy. Całkowite otwarcie trasy nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu - dodaje.

W związku z organizacją maratonu uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu, pod który będzie zadzwonić, by poznać np. proponowane objazdy. To numer 502 622 438. Będzie działać w piątek, 13 października od 17:00 do 20:00, w sobotę od 10:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 7:00 do 15:00. - Koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać.
Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu) -
wyjaśniają organizatorzy maratonu.

O zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w dniu maratonu piszemy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro