Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci udaremnili rekordowy przemyt papierosów

fot. Policja

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali transport z przemytem 3,5 mln papierosów do Wielkiej Brytanii. Papierosy ukryto w panelach ogniw fotowoltaicznych.

Policjanci od pewnego czasu rozpracowywali grupę osób trudniącą się handlem papierosami bez polskiej akcyzy. - Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce przechowywania nielegalnego towaru oraz sposób działania sprawców. Okazało się, że paczki papierosów bez akcyzy przemycane są do Wielkiej Brytanii w transportach paneli fotowoltaicznych - tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W połowie września z jednej z wielkopolskich miejscowości wyruszył transport papierosów. Jechał w kierunku niemieckiej granicy. - Policjanci od razu nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i razem przystąpili do działań. Samochód ciężarowy został przez policjantów zatrzymany i skontrolowany pod Poznaniem.

Policjanci na naczepie znaleźli 3,5 mln papierosów. Były ukryte w obudowach paneli ogniw fotowoltaicznych. Szacuje się, że Skarb Państwa mógł na tym stracić około 4 mln złotych. - W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn zajmujących się magazynowaniem papierosów, pakowaniem i wysyłką transportów. W drugim etapie przy wsparciu pododdziału antyterrorystycznego zatrzymano Rafała M. pseudonim "Chińczyk" uznawanego za organizatora tego procederu. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani - dodaje. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro